Virály

13. prosince 2018 15:10

redakce Prima Lajk

DĚSIVÉ! Žena dostala infarkt poté, co vypila litr sójové omáčky. Neuvěříte, proč to udělala

Jestli budete chtít absolvovat po Vánocích detox, rozhodně nezkoušejte metodu s pitím sójové omáčky.

Máte rádi sójovou omáčku? A věděli jste, že může být opravdu nebezpečná, a dokonce ohrozit váš život? Na vlastní kůži se o tom přesvědčila 39letá Američanka, která vypila litr tohoto dochucujícího přípravku poté, co zhlédla on-line video, v němž tvrdili, že právě takové množství omáčky dokáže vyčistit tlusté střevo od toxinů.

Kvůli následným hladinám sodíku v krvi ji však postihla srdeční zástava. Lékaři pak zjistili, že měla v krvi 200 g soli, což je pětkrát více než množství, které je považováno za smrtelnou dávku. Doktoři se pokusili toto množství snížit, změna jejího stavu však byla natolik rychlá, že její nervy zůstaly nevratně poškozeny.

Podle manžela byla žena ve špatném fyzickém a psychickém stavu. Její strava se skládala jen z bílého pečiva a konzervovaných ryb, přísun vitaminů byl tak těžce nedostatečný. Navíc byla údajně hospitalizována kvůli paranoidní schizofrenii. Po vypití sójové omáčky ji manžel našel zhroucenou na zemi a okamžitě ji odvezl do nemocnice. Tam se pokusili jí naředit hladinu sodíku v krvi a léčba nejspíš fungovala, protože v nadcházejících dnech přišla k vědomí.

Poté však doktoři zjistili, že má centrální pontinní myelinolýzu, což znamená, že její nervové buňky nedokázaly přenášet signály a ona nebyla schopná hýbat končetinami, mluvit nebo polykat. Ukázalo se tedy, že detox se sójovou omáčkou skutečně není vhodná léčba, naopak může vážně ohrozit život, takže ať už vás o jejích zázračných účincích bude přesvědčovat kdokoliv, rozhodně mu nevěřte.

Sdílejte článek
Štítky léčba manželé infarkt sójová omáčka

Přečtěte si také