Virály

9. září 2019 16:16

redakce Prima Lajk

Děti ve světě se začínají učit o třetím pohlaví. Uhádnete, jaké to je?

Diskuze o takzvaném třetím pohlaví rezonují internetem stále víc. Studenti se na australských školách učí, jak to tedy je.

Jak je to s třetím pohlavím, už se probírá na hrstce středních škol v australském Brisbane. Na přednášce Genderbread Person probírají sociální konstrukci pohlaví – a podle přednášky jsou genderová identita, genderové vyjádření, biologický sex a sexuální orientace úplně odlišné, na sobě nezávislé věci.

Genderová identita je chápána tak, jak přemýšlíme ve svojí hlavě o sobě. Může to být cokoliv na spektru mezi „ženským“ a „mužským“. Takový člověk sám sebe označí jako genderqueer, agender, třetí pohlaví, či bigender. Přednášku vysvětluje doktor Joseph Debattista, koordinátor sexuálního zdraví, HIV a hepatitidy na Queensland Health v Metro North.

Koncept Genderbread Person používá jako model pro porozumění sexualitě v celé její šíři. „Když se podíváme na každou vrstvu, zjistíme, že v každé vrstvě existuje řada možností nebo variací. A že každá vrstva je nezávislá na druhé a nemusí být nutně spojena. Tímto způsobem se musíme vyvarovat předpokladů nebo zobecnění ohledně očekávaného chování lidí a začít si uvědomovat složitost a rozmanitost každé osoby,“ uvedl Debattista.

Sdílejte článek

Přečtěte si také