návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Děti ve světě se začínají učit o třetím pohlaví. Uhádnete, jaké to je?

Diskuze o takzvaném třetím pohlaví rezonují internetem stále víc. Studenti se na australských školách učí, jak to tedy je.
Vydáno: 09.09.2019
LGBT
Autor: istockphoto.com LGBT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak je to s třetím pohlavím, už se probírá na hrstce středních škol v australském Brisbane. Na přednášce Genderbread Person probírají sociální konstrukci pohlaví – a podle přednášky jsou genderová identita, genderové vyjádření, biologický sex a sexuální orientace úplně odlišné, na sobě nezávislé věci.

Genderová identita je chápána tak, jak přemýšlíme ve svojí hlavě o sobě. Může to být cokoliv na spektru mezi „ženským“ a „mužským“. Takový člověk sám sebe označí jako genderqueer, agender, třetí pohlaví, či bigender. Přednášku vysvětluje doktor Joseph Debattista, koordinátor sexuálního zdraví, HIV a hepatitidy na Queensland Health v Metro North.

Koncept Genderbread Person používá jako model pro porozumění sexualitě v celé její šíři. „Když se podíváme na každou vrstvu, zjistíme, že v každé vrstvě existuje řada možností nebo variací. A že každá vrstva je nezávislá na druhé a nemusí být nutně spojena. Tímto způsobem se musíme vyvarovat předpokladů nebo zobecnění ohledně očekávaného chování lidí a začít si uvědomovat složitost a rozmanitost každé osoby,“ uvedl Debattista.

Gender
Autor: GenderBread.org Gender