Virály

23. března 2020 14:52

redakce Prima Lajk

Díky koronaviru objevil po letech svoji rodinu! Dojemný příběh muže vás zahřeje u srdíčka

Příběh, který zahřeje!

Doba koronavirová není jen zlá. Jasně, negativní stránky a dopady na celý svět bychom asi našli každý a našli bychom jich plno. Je však dobré myslet i na ty dobré věci, jako například omezení znečišťování a tím pádem úleva pro životní prostředí, čas sami na sebe, práce z domova, více času s našimi bližními, filmy a hry zadarmo, ukázka solidarity mezi lidmi, a v neposlední řadě dojemné lidské příběhy, kterých se v těchto dnech objevuje taky víc než obvykle.

Příkladem budiž jistý Ču Ťia-ming z Číny, ten v devadesátých letech opustil své rodné město a vydal se hledat práci. Nakonec se stal dělníkem. Krátce na to však po pracovním úrazu, kdy se vážně zranil do hlavy, utrpěl ztrátu paměti, a navíc přišel i o doklady a ocitl se na ulici. Později se ho ujal jeden manželský pár, ke kterému se Ču nastěhoval. Nyní po mnoha letech se však konečně rozpomenul, odkud pochází.

Díky reportáži v televizi totiž zahlédl městečko Čch‘-šuej a okamžitě si vzpomněl, že právě odsud pochází. Rozhodl se tak vydat domů, kde později našel své příbuzné a znovu se tak shledal se svou rodinou. Vida, přece jen je ta pandemie k něčemu dobrá.

Zdroj: Novinky.cz

Sdílejte článek
Štítky rodina paměť muž příběh Čína koronavirus Číéna

Přečtěte si také