Virály

28. června 2021 14:54

redakce Prima Lajk

Disney změnil tuto zásadní věc ve Star Wars kvůli rasismu! Vážně to bylo nutné?

S jakou novou změnou ve Star Wars přišlo studio Disney?

Tak se zdá, že se studio Disney rozhodlo rozloučit s další kanonickou věcí ze Star Wars. Fanoušci se to navíc museli dozvědět od firmy LEGO, která tento týden oznámila, že připravuje nový set s ikonickou vesmírnou lodí slavného lovce odměn Boba Fetty. Akorát že místo názvu Slave I (v překladu Otrok 1) ponese nově jméno Boba Fett’s Starship.

Zástupce společnosti LEGO to vysvětlil tak, že se studio Disney rozhodlo distancovat od názvu Slave, a že do budoucna všechen nový merchandise tuto změnu bude odrážet. Samotná loď má přitom ve Star Wars kánonu dlouholetou historii, Boba Fett ji zdědil po svém otci Jango Fettovi, a její název odkazoval na temnou minulost této drsné rodiny. S chystaným seriálem o Boba Fettovi je každopádně logické, že tuto změnu Disney potvrdí i tam.

Oficiální důvody pro změnu názvu lodi společnost Disney nesdělila, lze si je ale domyslet. V současnosti se drtivá většina amerických firem snaží distancovat od všeho, co jen vzdáleně připomíná slovo otrok, nebo otroctví. Star Wars jsou navíc logicky lidem tak nějak víc na očích, dává tedy smysl, že si Disney nepřálo žádné potíže a raději se preventivně vyhnulo kauze. Kauze, která teď ale stejně do nějaké míry vznikne, jakmile se zbytek světa dozví, co se stalo.


Přečtěte si také