Virály

2. února 2021 11:46

sarka.turcekova@gmail.com

Dívka, která spala jen 30 minut denně, je konečně vyléčená díky náročné operaci! Co jí pomohlo?

Umíte si představit každý den spát jenom necelou hodinu, nebo jenom pár minut? Tahle žena s tím musela žít každý den. Naštěstí se pro její vzácný stav našla léčba.

22letá Ruby Chamberlain trpěla velkou oslabující bolestí, kvůli které nemohla v noci spát. Všechno to začalo už v jejích 8 letech, kdy jí bolesti začaly v důsledku "syndromu komplexní lokální bolesti". Začalo jí to v levé noze, ale postupně se bolest rozšířila po celé spodní části těla až do té míry, že už se neobešla bez pomoci. A také nemohla spát déle než půl hodiny za den. Přestože vyzkoušela na 100 ošetření včetně fyzioterapie nebo silných léků proti bolesti, nic nepomáhalo. Vyzkoušela také léky proti bolesti v injekcích, ale ani to nepřinešlo užitek. Až když zainvestovala do operace stimulace míchy, tak jí to konečně pomohlo. Operaci podstoupila už loni v srpnu. Při ní jí zavedli do těla baterii podobnou kardiostimulátoru, která je připojení k elektrodám v páteři. Baterii má vsunutou pod kůži na zápěstí.

Teď už jen musí stisknout tlačítko na dálkovém ovládání, které vysílá signály elektrických pulzů, které blokují signály bolesti, které jdou do jejího mozku. Výsledky byly pro Ruby transformační. Řekla, že nemohla nejenom spát, ale ani třeba jít ven s přáteli, nebo je vidět. Musela prý také opustit svou práci a byl to pro ni neskutečný nátlak. Měla totiž každý den křeče, které trvaly hodiny a hodiny. Nemohla spát déle než asi půl hodiny, takže nikdy vlastně ani pořádně nespala. Po operaci se však její stav zlepšil o 80 procent, může dělat jógu a dokončuje ekonomický titul. A to všechno jen díky štědrosti úžasných lidí, kteří jí poskytli peníze ne operaci. Umožnilo jí to začít znovu chodit, což je pro ni nejdůležitější. Ale zvládá bez bolesti také sedět hodiny. Trvalo to však celé roky, než se jí pomoci dostalo. Teď je konečně spokojená a šťastná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také