Virály

24. ledna 2022 19:50

redakce Prima Lajk

Dívka může každým dnem zemřít. Trpí totiž vzácným syndromem. Co ji může zachránit?

Dívka trpící vzácným syndromem může každým dnem zemřít.

17letá Allesha Barnfield z Británie trpí vzácným syndromem. Vše u ní začalo už v útlém věku, kdy ji často bolela hlava. Později, když byla starší, se ale bolesti znásobily, až do stavu, kdy nemohla pomalu ani vstát z postele a začala být extrémně citlivá na světlo a hluk. Po pár návštěvách doktorů dívka zjistila, že trpí syndromem Chiariho malformací, která způsobuje, že část mozečku (což je část mozku uložená v oblasti týlu) se vyklenuje otvorem v lebce do páteřního kanálu, kde se nachází mícha.

Tento se stav se následně projevuje bolestmi hlavy, motáním hlavy, svalovou slabostí, poruchami polykání nebo větší citlivostí končetin. V případě dívky je forma ale tak extrémní, že jí doslova hrozí, že jí část mozku skutečně prorazí až do míchy, a ona skončí přinejlepším ochrnutá, nebo v horším případě zemře.

Rodina dívky momentálně doufá, že se jim podaří vybrat dost peněz z veřejné sbírky, aby mohla zaplatit drahou a náročnou operaci, jenž by Alleshe mohla zachránit život. Pokud vás tento příběh zaujal, můžete navštívit tuto stránku, kde lze na operaci o přispět.


Přečtěte si také