Virály

24. června 2022 11:56

redakce Prima Lajk

Dívka se roky trápila s tajemnou nemocí. Zachránila ji až neznámá žena na Facebooku

Mladé ženě s diagnostikou její záhadné nemoci pomohla až neznámá žena na sociální síti.

Dvacetiletá Annie Marshall začala mít problémy se zdravím v březnu roku 2020 poté, co jí nebylo dobře po každém jídle, které snědla, a nepříjemný pocit srovnávala s otravou z jídla. O rok později jí lékaři diagnostikovali gastroparézu neboli porucha vyprazdňování žaludku. Žádná z léčebných metod však nezabírala a Annie se ani trochu neulevilo.

Svou frustraci tak ventilovala na facebookové skupině pro pacienty trpící touto nemocí, kde právě narazila i na neznámou ženu z Ameriky, která její příspěvek okomentovala. Jako zdravotní sestra s dvacetiletou zkušeností dívce doporučila, aby se nechala vyšetřit na Dunbarův syndrom, což je vzácná cévní anomálie projevující se právě zažívacími obtížemi.

Poté, co si Annie přečetla všechny příznaky a symptomy této nemoci, tak zjistila, že se přesně shodují s těmi, které sama prožívá. Na nic tedy nečekala a vydala se na ultrazvukové vyšetření, kde Dunbarův syndrom lékaři skutečně potvrdili. Nyní čeká na specialistu, který se této nemoci věnuje, a doufá, že už brzy podstoupí nutnou operaci, jež by jí ulehčila život. Už navždy bude ale vděčná neznámé ženě, která jí konečně dala naději na vyléčení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také