Bailee Marie Gattis
Autor: profimedia.cz Bailee Marie Gattis

Dívka si od doktora vyslechla, že prochází opožděným dospíváním. Ve skutečnosti nemá dělohu!

ŠCH. Publikováno: 02.02.2023
Mladá dívka si vyslechla šokující diagnózu.

reklama

Šestnáctiletá Bailee Marie Gattis z Mississippi navštívila ve svých 15 doktora, jelikož ještě nemenstruovala a také si všimla, že má zkrácenou poševní předsíň. Lékař ji pak poslal na krevní testy, na základě kterých jí určil diagnózu. Prý jen prochází „opožděným“ dospíváním.

O rok později absolvovala další kontrolu, na které se už zjistilo něco jiného. Bailee trpí vzácnou poruchou, takzvaným Mayerovým–Rokitanského–Küsterovým–Hauserovým syndromem (MRKH). To znamená, že její pohlavní orgány působí navenek zcela v pořádku, ovšem děloha nebo pochva je buď nevyvinutá nebo úplně chybí. Aktuálně podstupuje dilataci vaginy, která pomáhá udržovat rozměr pochvy, tato léčba však může být bolestivá.

Teď už je s celou situací Bailee v rámci možností smířená. Ale trvalo jí přijmout fakt, že nikdy nebude moci mít děti. Ráda by ale v budoucnu využila možnost náhradního mateřství nebo třeba adopce. „Myslím, že Bůh mi nedal možnost porodit miminko přirozenou cestou právě proto, abych byla matkou těm, kteří potřebují pomoct,“ řekla dívka.

Pořídila si pejska a musela chvíli brát antidepresiva, protože se to podepsalo na jejím psychickém stavu. Nejhorší jsou pro ni totiž ignorantské poznámky od ostatních žen, které ji uklidňují, že „to je v pohodě, protože aspoň nemáš menstruační křeče“ nebo „můžeš mít sex a neotěhotníš“. Teď už má snad nejhorší za sebou a ráda by šířila osvětu mezi lidmi a podpořila ty, kteří se potýkají s podobným problémem.

Bailee Marie Gattis
Autor: profimedia.cz Bailee Marie Gattis

reklama