Virály

22. dubna 2022 14:36

redakce Prima Lajk

DJ byl obviněn z rasismu, protože na školní akci přišel s černým make-upem! Ve skutečnosti to byl černoch

Morální obránci při nařčení DJe z rasismu tvrdě narazili.

Politická korektnost se poslední roky tak trochu vymkla kontrole a hranice mezi běžnou slušností a hysterickým cenzorským horováním prakticky mizí. Na takovou společenskou hyperkorektnost nedávno narazil i najatý DJ na školní akci s tématikou 70. let na základce Hopi Elementary School v americkém Phoenixu.

Tamní členové výboru pro spravedlnost a inkluzi Stuart Rhoden a Jill Lassen si na dýdžeje Kima Koko Huntera totiž stěžovali na základě fotografie pořízené na večírku, kde byli všichni v kostýmu. Najatého DJe osočili, že si na obličej napatlal černý make-up, tzv. blackface využívající se zejména v herectví, kdy herci s bílou pletí parodují lidi s tmavou pletí, a vydával se za Afroameričana.

Aktivní ochránci morálky však brzo zjistili, že si Hunter na černocha nehrál, jelikož jim ve skutečnosti opravdu je. „Máte pravdu, měli jsme se informovat, než jsme vznesli taková obvinění,“ omluvila se po svém Jill Lassen, zatímco Stuart Rhoden se nechtěl vzdát jen tak bez boje. Na Facebooku sdílel dvě Hunterovy srovnávající fotografie s textem, že si obličej možná opravdu ztmavil.

This week I was contacted by an SUSD father after an unbelievable and terribly offensive event at one of our elementary...

Posted by Mandi Wray on Thursday, April 14, 2022

„Netvrdil jsem, že ten člověk je bílý. Možná jsem si to myslel, ale přesto... Přinejmenším se zdá, že použil tmavší make-up... pokud ne blackface. Nebo se úplně mýlím a jde o rozdíl v osvětlení. Tím pádem se tomu chlapíkovi omlouvám za důsledky. Ale postoj trvá – blackface je u kohokoliv v dnešní době problematický,“ stál si za svým Rhoden. Celá bizarní aféra se poté zakončila komentářem samotného Huntera, kterému celá situace přišla spíš úsměvná. „Na jejich obranu, člověk někdy hledá skrytý význam a ignoruje to, co je zřejmé,“ nechal se slyšet.

Sdílejte článek

Přečtěte si také