Virály

11. května 2020 14:46

sarka.turcekova@gmail.com

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Pes byl určený pro masný průmysl, teď je vzorným pomocníkem. Jak se podařilo ho zachránit?

Šílená smrt čeká spoustu psů v Číně vzhledem k tomu, že je tam chovají na maso. Psí maso je totiž tradiční čínský pokrm. Tenhle pes unikl jisté smrti a tohle je jeho příběh.

Fenka Freya byla podobně jako stovky dalších psů určena pro mastný čínský průmysl. Aktivisté ji však zachránili v roce 2018, když zastavili náklaďák s více než 300 zvířaty, který je přepravoval z města ChangZhi do Yulinu, kde se každoročně v červnu koná festival psího masa. Fenka Freya na tom byla špatně podobně jako řada dalších psů. Její zachránci si ji ale vzali do parády a začala se pomalu zotavovat.

Většina psů byla neuvěřitelně vystrašená při kontaktu s lidmi vzhledem k týrání, kterému byli v minulosti vystaveni. Freya ale byla už od začátku přátelská a vrtěla při setkání s lidmi ocasem. I navzdory velkým bolestem, které musela zažít. Nechala nové majitele každý den čistit své rány a na oplátku jim ukázala lásku. Jakmile se psi dostanou z nejhoršího, začnou se ukazovat jejich osobnosti.

Nakonec se stav Freyi zlepšil natolik, že byla převezená do jedné z organizací v Kalifornii. Fenka si lidi oblíbila natolik, že ji mohli velmi snadno vycvičit a postupně se stala vyškoleným služebním psem. Jen za poslední měsíc zachránila svému majiteli dvakrát život.

Sdílejte článek

Přečtěte si také