DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Školák nosil 6 let kamaráda na zádech do školy, protože nemohl chodit. Tohle vás rozpláče

Dvanáctiletý chlapec se postaral o nejlepšího kamaráda, jak nejlépe mohl. Nosil ho na zádech do školy každý den, protože se nemohl sám postavit na nohy.

Malý Zhang Ze má vzácnou diagnózu, která souvisí se svaly a někdy je známá také jako nemoc hadrové panenky. Tuhle nemoc měl kluk už od svých čtyř let. Chlapec tak ztratil kontrolu nad používáním svých svalů. Ale díky svému kamarádovi byl schopný i přesto po dobu posledních šesti let chodit do školy. Nejlepší kamarád Xu Bingyang (12) ho totiž nosil na zádech.

Každý den ho nosil do školy i ze školy, ujišťoval se, že se dostane ze třídy do třídy a všude ho nosí. Pro Zhanga je je tak den o dost příjemnější. Kamarád mu také pomáhá s dalšími malými věcmi, které bere většina z nás jako samozřejmost. Třeba naplnění jeho láhve na vodu, předání domácích úkolů nebo když potřebuje do koupelny. „Je to můj nejlepší kamarád. Každý den se mnou studuje, píše si se mnou a hraje. Jsem vděčný za to, že mi každý den tak pomáhá.“

Pro Xu je to samozřejmost. „Vážím mnohem víc než on (88 kilo a on váží 25 kg), takže se o něj rád postarám. Jsem větší než on a myslím, že kdybych mu nepomohl, nikdo jiný by to neudělal,“ dodal chlapec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také