Virály

10. května 2022 10:15

redakce Prima Lajk

Doktor chce transplantovat dělohu do transgender ženy. Pomůže jí to s otěhotněním?

Budou moci otěhotnět ženy i muži? To je prý hudba blízké budoucnosti.

Pro otěhotnění a donošení vlastního dítěte je jednou z mnoha nezbytností děloha. Tu však nemají transgender ženy, a tak přicházejí o možnost být ženou se „vším všudy“. Právě to se ale bude snažit napravit specializovaný chirurg z Indie, který se v brzké budoucnosti pokusí transplantovat dělohu do těla ženy, která bývala mužem, aby jí pomohl otěhotnět.

Postup by zahrnoval odebrání reprodukčních orgánů mrtvé dárkyni nebo pacientce, která přešla proměnou z ženy na muže, a následné transplantování do těla trans ženy. Reprodukce by musela probíhat umělým oplodněním a následným císařským řezem. V minulosti došlo pouze k jednomu případu vložení dělohy do trans ženy, který však skončil smrtí pacientky o několik měsíců později.

„Každá transgender žena chce být co nejvíce ženská a k tomu patří být matkou,“ nechal se slyšet lékař Narendra Kaushik, který provozuje kliniku pro změnu pohlaví v Novém Dillí a chce být chirurgem provádějícím transplantaci. „Máme své plány a jsme ohledně nich velmi optimističtí,“ dodal s tím, že zatím ale neví přesný časový plán. Nevidí však jediný důvod, proč by to nebylo už brzy možné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také