Virály

29. dubna 2020 14:45

sarka.turcekova@gmail.com

Doktoři v Německu se fotí nazí kvůli pandemii! Na co důležitého tím chtějí upozornit?

Přestože byli naši sousedé na počínající pandemii docela dobře připraveni, tak teď lékaři trpí nedostatkem ochranných pomůcek. Mají zvláštní způsob, jak na to upozornit.

Běžné způsoby komunikace evidentně nestačí, tak se rozhodli doktoři v Německu dožadovat svých práv jinak. Potřebují víc ochranných pomůcek, ty ale nejsou. Přitom doktoři žádají německé úřady o tyto pomůcky už několik týdnů. Ale nic se nestalo. Proto začali protestovat pod krycím názvem „Blanke Bedenken“, což v překladu znamená „Nahá mysl“. Lékaři se v rámci protestu svlékají donaha, aby tak vyjádřili, že jsou v boji proti koronaviru jako nazí – naprosto bezmocní, pokud nemají potřebné ochranné pomůcky.

No, ačkoliv to působí jako super pokus, jak upoutat pozornost úřadů a dostat, co potřebují, fotky nahých lékařů vypadají přece jen trochu bizarně. Nebojíme se říct, že některé z nich až odpudivě. Doktoři mají samozřejmě zakryté intimní partie, nicméně vidět je toho až dost. Zvlášť když pózují ve chvílích, kdy vyšetřují pacienty… Ale jak se říká, účel světí prostředky. A ty jim momentálně chybějí.


Přečtěte si také