návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

DRSNÁ ZPOVĚĎ: Muže spolknul hroch! Teď prozradil, jak se uvnitř zvířete cítil

Jaký je to pocit, když vás spolkne hroch?
Vydáno: 16.04.2018
Jaké to je, když vás spolkne hroch?
Jaké to je, když vás spolkne hroch? Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hroši. Většinou vyobrazováni jako roztomilá, přátelská zvířátka, mohou občas být smrtelnější než taková smečka hladových vlků. Stačí si přečíst o zážitku muže, který byl jedním takovým agresivným hrochem napaden do takové míry, že se v jednu chvíli ocitl uvnitř hroší tlamy. A ne, nebyl to příjemný pocit.


Paul Templer se ve 27 letech živil jako průvodce po řece Zambezi v Jižní Africe na hranicích mezi Zambií a Zimbabwe. Protože už měl se sjezdem řeky nějaké zkušenosti, moc dobře věděl o jednom starším dvoutunovém hrochovi, který čas od času zaútočil na skupinky turistů, nikdy však nedošlo k žádnému vážnějšímu incidentu. Hrochovi se každý, a zejména Paul snažil vyhýbat. Jednoho dne, když Paul sjížděl řeku se svými klienty, napadl hroch z ničeho nic loď za ním. Ve snaze zachránit nejen klienty, ale i svého kolegu, otočil se Paul proti toku řeky a začal pádlovat zpět.

Celý útok mohl trvat třeba minutu, Paul si nicméně vzpomíná, jak natahuje ruku ke svému kolegovi, když v tom ho zalila tma a on se propadl do vody. Podivné na tom bylo, že horní polovina těla byla suchá. V tu chvíli mu došlo, že ho má hroch v tlamě a zběsile s ním začal házet a přežvýkávat ho. Po nějaké chvíli, kdy byl Paul přesvědčený, že nepřežije, se hroch s nepoddajnou obětí rozloučil a ostatním se podařilo Paula dostat zpátky na kajak a převézt do bezpečí. Jeho záda byla tak brutálně pokousaná, že skrz jednu obří díru šlo dokonce vidět jeho orgány. Zároveň měl rozdrcenou levou ruku a silně krvácel.


Naštěstí poblíž byl tým zdravotníků, kteří v okolí měli vlastní záchranný trénink. Těm se posléze podařilo Paula stabilizovat a on přežil, aby mohl svůj příběh vyprávět dál. Jeho kolega, kterého se snažil předtím zachránit, byl nicméně nalezen mrtvý o dva dny později kousek od místa útoku. Po dvou letech vedl Paul další expedici do těchto míst a je přesvědčený, že hrocha opět zahlédl, k finálnímu střetu ale doposud nedošlo.

Článek je zařazen v: hroch , řeka , útok , průvodce