Virály

16. dubna 2018 15:04

redakce Prima Lajk

DRSNÁ ZPOVĚĎ: Muže spolknul hroch! Teď prozradil, jak se uvnitř zvířete cítil

Jaký je to pocit, když vás spolkne hroch?

Hroši. Většinou vyobrazováni jako roztomilá, přátelská zvířátka, mohou občas být smrtelnější než taková smečka hladových vlků. Stačí si přečíst o zážitku muže, který byl jedním takovým agresivným hrochem napaden do takové míry, že se v jednu chvíli ocitl uvnitř hroší tlamy. A ne, nebyl to příjemný pocit.

via GIPHY

Paul Templer se ve 27 letech živil jako průvodce po řece Zambezi v Jižní Africe na hranicích mezi Zambií a Zimbabwe. Protože už měl se sjezdem řeky nějaké zkušenosti, moc dobře věděl o jednom starším dvoutunovém hrochovi, který čas od času zaútočil na skupinky turistů, nikdy však nedošlo k žádnému vážnějšímu incidentu. Hrochovi se každý, a zejména Paul snažil vyhýbat. Jednoho dne, když Paul sjížděl řeku se svými klienty, napadl hroch z ničeho nic loď za ním. Ve snaze zachránit nejen klienty, ale i svého kolegu, otočil se Paul proti toku řeky a začal pádlovat zpět.

Celý útok mohl trvat třeba minutu, Paul si nicméně vzpomíná, jak natahuje ruku ke svému kolegovi, když v tom ho zalila tma a on se propadl do vody. Podivné na tom bylo, že horní polovina těla byla suchá. V tu chvíli mu došlo, že ho má hroch v tlamě a zběsile s ním začal házet a přežvýkávat ho. Po nějaké chvíli, kdy byl Paul přesvědčený, že nepřežije, se hroch s nepoddajnou obětí rozloučil a ostatním se podařilo Paula dostat zpátky na kajak a převézt do bezpečí. Jeho záda byla tak brutálně pokousaná, že skrz jednu obří díru šlo dokonce vidět jeho orgány. Zároveň měl rozdrcenou levou ruku a silně krvácel.

via GIPHY

Naštěstí poblíž byl tým zdravotníků, kteří v okolí měli vlastní záchranný trénink. Těm se posléze podařilo Paula stabilizovat a on přežil, aby mohl svůj příběh vyprávět dál. Jeho kolega, kterého se snažil předtím zachránit, byl nicméně nalezen mrtvý o dva dny později kousek od místa útoku. Po dvou letech vedl Paul další expedici do těchto míst a je přesvědčený, že hrocha opět zahlédl, k finálnímu střetu ale doposud nedošlo.


Přečtěte si také