DRSNÉ VIDEO: Pytlák lovil nosorožce v národním parku. Skončil podupán slony a nakonec sněden lvy!

Pytlákovi došla karma.

A teď jeden velmi poučný příběh. Pytláky nemá nikdo rád, zaprvé vraždí chráněná zvířata, zadruhé k tomu používají velmi nehumánní metody a zatřetí to provádí na místech, která k tomu nejsou určena, jako například národní parky. Shodou okolností teď ale jeden takový pytlák dostal přesně to, co si zasloužil.

V národním parku Kruger v Africe se snažil ještě se skupinkou dalších lovit potají nosorožce. Dopadlo to tak, že ho pošlapalo stádo slonů a o ten zbytek se postarali lvi. Zbylí čtyři pytláci byli zatčeni. Že je muž nezvěstný nahlásila jeho rodina, zástupci parku později objevili ohlodanou lidskou lebku a části kalhot nedaleko od místa, kde proběhlo stádo slonů. Park incident vyhlásil jako varování ostatním. Bohužel se však jedná o populární místo k pytlačení, kde 80–90 % pytláků pochází z Mozambiku, jedné z nejchudších zemí Afriky.

Níže se můžete podívat na video, jak takový pochod slonů v parku Kruger vypadá v akci. Netřeba dodávat, že tamější slony (a ještě k tomu viditelně matky) asi neradno provokovat.


Přečtěte si také