Virály

20. listopadu 2022 12:49

redakce Prima Lajk

Držení za ruce a projevování citů během mistrovství světa. Uvolní Katar LGBT zákony?

Organizátoři katarského mistrovství světa ve fotbale prozradili, jak to bude s projevováním citů na veřejnosti i s přísnými LGBT zákony.

Letošní mistrovství světa ve fotbale v Kataru je už na spadnutí, a tak si fotbaloví fanoušci zejména z řad LGBT komunity kladou otázku, jak to bude během šampionátu s přísnými pravidly a zákazy. Tamní zákony asijské země ohledně sexuálních aktivit osob stejného pohlaví jsou totiž zcela odlišné, než na jaké jsme zvyklí v evropských zemích, a homosexualita je v Kataru nezákonná.

Fotbalové fanoušky i organizaci FIFA, která už přes 30 let spolupracuje s americkým pivovarem Budweiser, už navíc před začátkem mistrovství čekal drsný podraz od katarské vlády a organizátorů mistrovství, když zakázali prodej alkoholu v okolí stadionu. Původní dohoda, že se bude moci alkohol prodávat před začátkem a po konci zápasů, je tak passé.

Šéf šampionátu Nasser Al Khater před několika dny však všechny ujistil, že všichni fanoušci bez ohledu na svou sexuální orientaci jsou vítaní a budou se cítit v bezpečí. Taktéž trval na tom, že veřejné projevy náklonosti, jako je držení se za ruce, budou po dobu trvání soutěže tolerovány. Není ale divu, že jsou lidé vůči tomuto prohlášení skeptičtí, vždyť homosexuální projevy na veřejnosti se v Kataru trestají dlouhým vězením až smrtí ukamenováním.


Přečtěte si také