Virály

11. května 2022 14:50

redakce Prima Lajk

Egypt zadržel 13 teenagerů poté, co obtěžovali turistky u pyramid v Gíze. Co jim teď hrozí?

13 teenagerů skončilo ve vězení poté, co obtěžovali skupinu turistek v Egyptě.

Skupina teenagerů skončila za mřížemi poté, co se na sociální sítě dostalo video, kterak obtěžují dvě bílé turistky u pyramid v Gíze. Chlapci se dívek dotýkali, bránili jim v cestě, volali na ně a zastrašovali je. Ve videu je později slyšet, jak někdo říká, že by se tyhle záběry měly dostat k ministrovi zahraničí.

Egyptské úřady nicméně na nic nečekaly, zjistily si identity teenagerů a všech 13 chlapců zadržely. Ti mezitím obvinění vznešená místním průvodcem proti nim odmítají. Důkazy ve formě nahrávek ale mluví jasně. Chlapci jsou ve věku 13–15 let, pokud tedy skončí obžalovaní, objeví se před soudem pro mladistvé.

Sexuální obtěžování a násilí na ženách je v Egyptě pochopitelně velkým problémem, zastánci práv nicméně tvrdí, že problém vězí nikoliv ve způsobu trestání těchto zločinů (maximální sazba za sexuální obtěžování je v současnosti 5 let odnětí svobody, pozn. redakce), ale ve špatném vzdělávání. Právě na to by se podle nich měla egyptská vláda zaměřit, aby do budoucna podobných incidentů ubylo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také