Virály

11. března 2022 16:36

redakce Prima Lajk

Elon Musk novým satelitem vytrollil Rusko! Co vzkázal jejich inženýrům?

Na Elona Muska si nepřijde ani Rusko.

Je to pár dní zpátky, co Rusko oznámilo, že přestane Spojeným státům prodávat své raketové motory. Ředitel ruského vesmírného programu Dmitrij Rogozin k tomu dodal, že Američané mohou do vesmíru klidně létat na košťatech. Tato poznámka pak rozhodně neprošla bez povšimnutí a tenhle týden na ni reagoval jak Elon Musk, tak ředitelka posledního raketového startu společnosti SpaceX Julia Black.

Musk totiž sdílel úspěšný start své nové satelitní družice 47 Starlink, kterou popsal jako „nejnovější americké koště“, zatímco Black k tomu dodala, že je na čase vypustit více amerických košťat do nebes, aby všichni lidé slyšeli zvuk svobody. Pochopitelně šlo o narážku na zvěrstva, jaká momentálně Rusko provádí na Ukrajině.

NASA se později snažila krotit komentáře ruského šéfa tamějšího vesmírného programu, ten ale ve své rétorice neustal, a na Twitteru dokonce následně vyhrožoval, že Rusko stáhne své astronauty z Mezinárodní vesmírné stanice. Na společném vesmírném programu se Rusko spolu s dalšími zeměmi podílí od roku 1998.

Sdílejte článek
Štítky družice satelit Elon Musk SpaceX vtip vesmírný program koště USA Rusko umělá družice Dmitrij Olegovič Rogozin inženýr Julia Black

Přečtěte si také