Dočkáme se nekonečného bytí?
Autor: profimedia.cz Dočkáme se nekonečného bytí?

Elon Musk odhalí za 3 měsíce svého humanoidního robota. Co všechno lidem slibuje?

Tamara F. Publikováno: 27.06.2022
Muskův prototyp robota by měl být připraven už za tři měsíce.

reklama

O možné hrozbě povstání robotů vzniklo už nespočet filmů, seriálů i videoher. Přesto zažívá robotika obrovský boom a dá se říct, že je jen otázka času, kdy budeme schopni nahrát naše vlastní vědomí a osobnost do humanoidního robota. Alespoň to si od svého nového projektu TeslaBot slibuje miliardář a zakladatel Tesly a SpaceX Elon Musk.

Prototyp robota Optimuse má být odhalen už za tři měsíce, a ačkoli je prý zatím bez emocí a ovládán lidským operátorem, už brzy by do něj mělo být možné nahrát vlastní osobnost, čímž by šlo zajistit lidem věčný život. Podle Muska roboti dokážou změnit svět daleko víc než taková auta. V žádném případě však nechce udělat nic, co by mohlo ve finále lidstvu ublížit. Optimus proto ze začátku dostane nudné a opakující se úkoly, které nechce nikdo dělat.

„Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že k vyřešení vlastního řízení je skutečně potřeba vyřešit umělou inteligenci v reálném světě,“ říká Musk v rozhovoru pro TED. „A v okamžiku, kdy vyřešíte umělou inteligenci v reálném světě pro auto, což je ve skutečnosti robot na čtyřech kolech, můžete to zobecnit i na robota na nohách,“ dodal vizionář o projektu.

Roboti s lidskou kůží  1

Chystají se vědci stvořit Terminátora? Na robotickém prstu vypěstovali lidskou kůži

reklama