Virály

19. června 2022 11:33

redakce Prima Lajk

Expert odhalil, co se s vaším tělem stane poté, co vypijete dietní colu. Je to vážně tak hrozné?

Nová studie odhalila, jaké negativní účinky může mít jedna plechovka dietní coly na lidské tělo jen hodinu po požití.

Pokud si dáváte dietní colu v domnění, že děláte něco „dobrého“ pro vaše zdraví, jste na velkém omylu. Ačkoli je totiž nabízena jako nízkokalorická alternativa, nebo dokonce limonáda bez cukru, nová studie odhalila, že člověk si při jejím pití moc nepomůže, a naopak si může zadělat na velké zdravotní problémy. Pokud ji ale nevypijete litry, nepředstavuje takové riziko pro tělo. Jak se říká, všechno s mírou.

I přesto se ale lékárník Niraj Naik, známý spíš pod přezdívkou The Renegade Pahrmacist, rozhodnul udělat osvětu a ukázat lidem, co se stane s lidským tělem po vypití jedné plechovky dietní coly. Už po deseti minutách totiž perlivý sladký nápoj napadá zubní sklovinu a po dalších deseti se začne lidské tělo přepínat do režimu ukládání tuku.

Za čtyřicet minut poté kombinace kofeinu a umělého sladidla v těle vytvoří krátký návykový stav velmi podobný tomu po kokainu. Přílišné množství uměle slazených nápojů může způsobit ‚přestimulaci‘ mozku, z čehož bude člověk psychicky vyčerpaný. Po jedné hodině bude člověk toužit po další sladké tečce a bude se cítit hladovější a žíznivější. Není divu, že lékaři a odborníci doporučují vynechat všechny tyto sladké limonády a nahradit je obyčejnou vodou.


Přečtěte si také