Virály

23. března 2023 14:32

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Experti vypočítali, kdy lidstvo dosáhne nesmrtelnosti. Opravdu budeme žít věčně?

Kdy lidé dosáhnout nesmrtelnosti?

Filmů, seriálů i knih na téma nesmrtelnosti už vzniklo za ty roky nespočet. A není se čemu divit – lidi koneckonců představa věčného života fascinuje možná stejně tak dlouho jako smrt samotná. Zatímco však většina z nás stále neví, jestli by vůbec o věčný život stála, jistý expert jménem Ray Kurzweil spočítal, kdy vlastně lidé takové možnosti dosáhnou. A kupodivu by to mělo být dřív, než většina z nás nejspíš čekala.

Podle výše zmíněného experta, který už se v minulosti ve svých výpočtech několikrát strefil (například že počítač bude schopný do roku 2000 porazit nejlepšího šachistu na světě – něco, k čemu došlo v roce 1997 s Garym Kasparovem), nyní tvrdí, že nesmrtelnost je vzdálená maximálně pouhých 8 let.

Kurzweil prozradil serveru Futurism, že do roku 2029 lidstvo dosáhne takové úrovně technologie a inteligence, že bude schopné de facto zařídit vybraným jedincům nesmrtelnost. Kdo by o to stál a proč, to jsou otázky na jiný den. Mezitím ale muž rovněž předpovídá, že do roku 2045 lidstvo dosáhne tzv. „singularity“, tedy že budeme schopni spojit naše vědomí s umělou inteligencí, čímž dosáhneme vrcholu evoluce. Zní to všechno trochu děsivě, co? Tak snad se pro jednou onen expert mýlí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také