Virály

3. července 2019 12:06

redakce Prima Lajk

EXTRÉMNÍ VIDEO: Nechutný trend tetování očí už se provádí i v Česku. Z těchto záběrů se vám zvedne žaludek

Tak tohle je hodně velký bizár. Ano, opravdu existuje tetování očí a rozhodně se nedá nazvat nejběžnějším.

Úpravy těla jako je tetování kůže, skarifikace – řezání do kůže, anebo piercing, jsou dnes již docela běžné. Trochu extrémnější už jsou nejrůznější tělesné modifikace, které nelze vzít zpět. Patří mezi ně třeba elfské uši, nebo split jazyka. Jedna věc zůstává zatím stále dost neprobádaná, a to je tetování oční bulvy. Tetovat se pak dá buď oční bělma, nebo oční duhovka. Jako první si nechal oční bělmo potetovat v roce 2008 kanadský bodyartist Paul Unstoppable (jak příhodné příjmení, že?). Chtěl něco, co ještě nikdo jiný nemá.

Tetovací inkoust se speciálním pigmentem, který by bylo možné vpravit do oka, aby nevznikl zánět a člověk nadále viděl, obsahoval modrou tekutinu smíchanou s antibiotiky. Paul byl první, kdo tuhle věc vyzkoušel. Do oka mu byla vstříknuta tekutina pomocí nástroje, který je podobný stříkačce. Je však obtížné dostat jehlu do správné vrstvy. Oblast má hloubku necelý milimetr a stačí drobná odchylka, aby bylo oko nevratně poškozeno.

Paul viděl po tetování normálně, nicméně nevylučuje, že se mohou nějaké komplikace v budoucnu stát. Tetování očí ještě není tolik rozšířené, už ho ale provádí i jeden lékař v Česku, a to Pavel Stodůlka na oční klinice GEMINI. Následující video je ukázkou jeho práce na české klinice… No, těžko říct, jestli si uvědomuje, co dělá. Komplikace tetování jsou totiž dost zásadní – bolesti hlavy, světloplachost, infekce, zánět, alergie, oslepnutí. Lidé, kteří jsou citlivější na oční tlak, mohou mít bolesti hlavy celé roky… A co víc, mohou na oko nejen oslepnout, ale úplně o něj přijít.

Sdílejte článek

Přečtěte si také