Virály

11. prosince 2022 18:19

redakce Prima Lajk

Fanoušci Anglie po prohře s Francií trollí rozhodčího utkání. Co mu proboha napsali do Wikipedie?

Fanoušci Anglie se pomstili rozhodčímu, kvůli kterému údajně jejich tým nepostoupil do semifinále.

Jakkoli je fotbalové mistrovství světa v Kataru stále plné kontroverzí a jakkoli už mrtvé dělníky, co padli únavou při stavbách megastadionů v šílených vedrech nikdo zpátky k životu nepřivede, čtvrtfinálová fáze turnaje šla jen těžko ignorovat. Nádherné zápasy totiž sehrály Argentina, Francie s Anglií, Maroko i Chorvatsko, a semifinále by tak díky všem postupujícím mohlo být ještě o chlup napínavější.

Nicméně zrovna v případě Francie s Anglií budou fanoušci poraženého týmu z ostrovů na zápas vzpomínat nejen kvůli hezkým fotbalovým okamžikům, ale taky kvůli rozhodčímu. Wilton Sampaio z Brazílie totiž pískal tak, že vlastně moc nepískal, a byť Anglii přisoudil dvě penalty, jednu z donucení kamerovým rozhodčím, další potenciální fauly úplně vypustil. Není tedy divu, že se mu po zápase rozhodli fandové Anglie pomstít – a to obzvlášť vtipným způsobem. Změnili mu totiž stránku na Wikipedii tak, že v ní chvíli stálo například to, že je Sampaio velkým fanouškem Francie, a že mu za dobré pískání slíbil Mbappe striptýz, nebo že je rozhodčí slepý a že se mu ztratil jeho asistenční pes a potřebuje pomoct jej najít. Tak snad tyhle srandičky aspoň trochu zmírnily tu bolest po vypadnutí. Správci Wikipedie už mezitím zasáhli a tyto příspěvky odstranili.

Sdílejte článek
Štítky Anglie Francie Maroko Chorvatsko Brazílie Argentina rozhodčí Wikipedie Mistrovství světa ve fotbale 2022 Wikipedia Katar MS ve fotbale 2022 Wilton Sampaio

Přečtěte si také