Fanoušky znechutila scéna polibku v The Last of Us 1
Autor: HBO Fanoušky znechutila scéna polibku v The Last of Us 1

Fanoušky šokovala nechutná scéna v posledním díle The Last of Us. Bude to nejděsivější polibek v historii televize?

rd. Publikováno: 24.01.2023
Polibek smrti aneb nechutná scéna šokovala diváky a fanoušky seriálu The Last of Us.

reklama

Láska má různé formy. Přesně to se snažili vysvětlit tvůrci seriálu The Last of Us Craig Mazin a Neil Druckmann v čerstvém podcastu ke druhé epizodě jejich díla, když došla na řeč na jeden specifický moment z finále. Pokud jste druhý díl ještě neviděli, tak nepokračujte ve čtení. Ale pak se samozřejmě vraťte.

V závěru epizody postava Tess (Anna Torv) odhalí Joelovi (Pedro Pascal) a Ellie (Bella Ramsey), že byla kousnutá a nezbývá jí mnoho času, než se promění. Jejím posledním přáním pak je, aby Joel zachránil Ellie, odvedl ji někam na západ, kde lidé vytvářejí lék na nákazu, zatímco jim ona koupí čas a zařídí, aby je zbytek nakažených nepronásledoval.

 

Což nás přivádí k onomu momentu, kdy nakažení vběhnou do budovy Kapitolu, zatímco se Tess snaží škrtnout zapalovačem, aby mohla všechny zabít. Jenže ve stejný moment si jí všimne jeden z nakažených a pomalým krokem se vydá přímo k ní. Následuje intimně nasnímaná a nasvětlená scéna polibku mezi Tess a nakaženým, kterému z úst mezitím vyrůstají houbovité úponky, jež se Tess hodlají provrtat až do mozku. Diváci byli pochopitelně z celé scény velmi znechucení (ale tím dobrým způsobem, kdy si to na sociálních sítích nemohli vynachválit) a označují ji za jednu z nejděsivějších scén polibku, jakou kdy viděli.

 

 

Tvůrci celý moment každopádně vysvětlili tak, že i cordyceps (houba, jež stojí za celou nákazou) má city a miluje. Konkrétně tedy miluje sebe sama, a proto se chce rozmnožit a rozšířit do všech organismů na světě. Když tedy vidí, že Tess neutíká a nebojuje, nemá důvod ji zabíjet nějakým násilným způsobem, ale místo toho jí „předá“ svou lásku tímto něžným, skoro až dojemným způsobem. Což z celého momentu v očích tvůrců i diváků udělalo zjevně ještě mnohem děsivější scénu, než jaká byla ve hře.

The Last of Us

Co bude dál v hororovém hitu The Last of Us? Parádní trailer ukazuje to nejlepší ze zbylých epizod

Rapperka Doja Cat šokovala outfitem 1

FOTO: Šílený outfit slavné rapperky v lidech vyvolal silnou reakci. Čím je tolik vyděsil?

reklama