Virály

16. září 2018 13:12

redakce Prima Lajk

Feministky zuří! Nové iPhony s obřími displeji jsou prý sexistické. Tohle myslí vážně?

Kvůli čemu se feministkám nelíbí nové iPhony?

Apple nedávno odhalil tři nové iPhony, které kromě toho, že jsou vůbec nejdražší v historii společnosti, jsou zároveň i ty největší, jaké firma doposud vyrobila. A to se teď podle všeho nelíbí několika feministkám, které kvůli velikosti displeje označují Apple za sexistickou společnost.

Ženy totiž mají od přírody menší ruce a velké telefony jim tak do ruky nesednou, čímž riskují upuštění telefonu a následnou ztrátu, nebo odcizení. A aby tento argument, že je Apple sexistický, ještě podpořily, vytahují na firmu fakt, že v jejich nově postaveném ústředí za několik miliard dolarů, ani není centrum pro malé děti.

Britská feministická novinářka Caroline Criado-Perez následně dodává, že ženy kupují mnohem více iPhonů než muži, a přesto se společnost zaměřuje spíše na pány než na křehčí ženy. Tento fakt je prý opovrženíhodný a ženy by měly Apple bojkotovat, dokud společnost nesjedná nápravu. Koneckonců, ženy totiž platí za tyto telefony, jenž pro ně nefungují stejně jako pro muže, stejnou částku.

Sdílejte článek
Štítky iPhone velikost Ženy muži Apple sexismus feministka displej Caroline Criado-Perez

Přečtěte si také