Virály

19. července 2022 10:05

redakce Prima Lajk

Firma vyrobila spící boxy, aby si mohli dát zaměstnanci během směny šlofíka. Využili byste je taky?

Japonská společnost vyvinula schránky na spaní, díky nimž si mohou zaměstnanci během práce dopřát kvalitní odpočinek.

Japonci jsou moc dobře známí svou vysokou pracovní morálkou, které bychom se jako Evropané jen těžko mohli rovnat. Asijští obyvatelé jsou jednoduše už od útlého věku zvyklí pracovat tvrdě až do pozdních hodin. Takový zápřah si však na těle vybírá svou daň, a proto není divu, že si musí dát hodně lidí během pracovní doby šlofíka, třeba i potají na záchodě.

Tokijská nábytkářská firma Itoki proto začala spolupracovat se společností Koyoju na elegantním řešení pro tento problém. Společně vymysleli takzvané spací boxy, díky kterým si unavení zaměstnanci budou moci přes den kvalitně zdřímnout. „V Japonsku se hodně lidí na chvíli zamyká na toaletě, což podle mě není zdravé. Je lépe si pospat na pohodlnějším místě,“ nechala se slyšet vedoucí tiskového oddělení Itoki Saeko Kawashima.

Zatím není známo, kolik budou spací budky stát a jaká bude jejich dostupnost, ale už nyní je odhalen jejich moderní design. Uvnitř by měla být opora hlavy, kolen a zadní části těla, aby spící člověk nespadnul. Na internetu však boxy vyvolaly docela velkou kontroverzi, přičemž mnoha lidem jsou k smíchu. „Lidé nejsou roboti, které lze umístit do nabíječky,“ pozastavoval se nad nápadem jeden z uživatelů Twitteru, zatímco další prohlásil, že „Kapitalismus zvítězí nad vším“.

Sdílejte článek
Štítky Japonsko spánek technologie šlofík spací box

Přečtěte si také