McDonalds a rozbité stroje na zmrzlinu 1
Autor: istock.com McDonalds a rozbité stroje na zmrzlinu 1

Firma žaluje McDonalds za rozbitý stroj na zmrzlinu. Jaké nesmyslné odškodnění požaduje?

rd. Publikováno: 04.03.2022
Firma žaluje slavný fastfoodový řetězec za rozbitý stroj na zmrzlinu.

reklama

Aneb jak se z malého problému může stát gigantický průšvih. Fastfoodový řetězec McDonald’s měl ve svých amerických pobočkách notorický problém se stroji na zmrzlinu, které se často porouchaly a zákazníci tak nemohli dostat své McFlurry. Situaci se pokusila vyřešit malá společnost Fytch, která vznikla za jediným cílem – vyrobit zařízení, které když se připevní na přístroj na výrobu zmrzlinu, tak jej dokáže opravit pomocí aplikace krátce poté, co dojde k závadě. A skutečně tohle zařízení taky vzniklo.

O pár měsíců později ale McDonald’s rozeslal do všech poboček email, aby zařízení od společnosti Fytch odstranili, protože za a) narušovalo záruku přístrojů, za b) údajně ohrožovalo tajné informace a za c) způsobovalo bezpečnostní risk pro zaměstnance.

Proti tomu se teď ale zástupci společnosti Fytch brání a žalují tak McDonald’s o 900milionové odškodnění za to, že je řetězec obelhal klamavým marketingem, pomluvil a ještě navíc podvedl. Krátce po zrušení dohody totiž zavedl nové přístroje na výrobu zmrzliny od konkurenční firmy, která využívala obdobné technologie co Fytch. Zkrátka po všech stránkách nepříjemné korporátní machinace, které nyní skončily u soudu.

Mia Khalifa sdílela návod na výrobu Molotovova koktejlu 1

FOTO: Bývalá pornoherečka Mia Khalifa schytala kritiku za drsný návod. Ukazovala, jak vyrobit Molotov

reklama