Virály

1. června 2020 14:42

sarka.turcekova@gmail.com

Fotka bazénové párty v době pandemie obletěla internet. Jeden z účastníků byl ale nakažený!

Pandemie pomalu končí a na mnoha místech na světě se pravidla rozvolňují. Někteří to ale vzali jako povel k nezřízené zábavě.

A to se lidem může rychle vymstít. V Česku už sice máme dovoleno vycházet bez roušek, do obchodu nebo hromadné dopravy si ji ale musíme nasadit. Také je už možné chodit do bazénu, nicméně člověk by měl mít roušku, když je na pevnině a sundat si ji jenom v bazénu. Toho už využila spousta lidí v americké restauraci v Missouri. Restaurace totiž vymyslela takzvanou „pool párty“, při které lidi byli namačkaní v bazénu.

Jenomže na párty samozřejmě dorazily stovky lidí úplně bez roušek, možná proto, že do vody si je vzít nemusely. To by ještě sám o sobě nebyl žádný problém, kdyby ovšem nebyli na sebe tak namačkaní – dvoumetrovou vzdálenost rozhodně nedodržovali. Teď se opožděně ukázalo, že na párty byl i člověk, kterému potvrdili COVID-10. Všichni, kteří tak na bazénové párty byli, teď musí dodržovat karanténu.

Navíc takhle lidé, kteří se mohli nakazit, budou rozšiřovat nákazu ve svých domovech a nejbližším okolí, kam se vrátili. Majitel restaurace však tvrdí, že žádné zákony neporušil. Lidé totiž jeho zařízení mohou navštěvovat, pokud sami udržují mezi sebou dvoumetrový odstup. To ale právě nedělali. Co z toho vyplývá? Rozhodně ještě není vyhráno a je třeba se „bavit“ s rozumem.

Sdílejte článek
Štítky party bazén koronavirus korona PANDEMIE

Přečtěte si také