Virály

12. července 2022 12:07

redakce Prima Lajk

FOTO: 13letá dívka se dostala na lékařskou školu. Doktorkou se chce stát v pouhých 18 letech!

Teprve třináctiletá dívenka z Ameriky se stala nejmladší černoškou, která byla přijata na lékařskou školu.

Alena Analeigh zvládla během dvanácti měsíců dokončit látku, která odpovídá dvou a půl letem univerzitního studia. Ve svých 12 byla přijata do inženýrského programu, později se však ukázalo, že ji více baví biologie. Ve změně směru, kterým by se chtěla ubírat, ji inspirovala její cesta do Jordánska. „Myslím, že zájem o virovou imunologii vzešel z mé vášně pro dobrovolnictví, cestování a spojení se světem,“ řekla dívka v rozhovoru pro 12 News.

Pokud vše půjde podle plánu, chce se stát v 18 letech doktorkou. „To, co chci od zdravotnictví, je ukázat všem nedostatečně zastoupeným komunitám, že umíme pomoci a že dokážeme najít léky na viry. Chci inspirovat ostatní dívky. Chci, aby viděly, že neexistují žádné limity,“ prohlásila odhodlaně.

Alena na sociálních sítích vyjádřila obrovské díky své adoptivní mamince. „Dřela jsem opravdu tvrdě, abych dosáhla svých cílů a splnila si své sny. Mami, dokázala jsem to. Bez tebe bych to nedokázala. Dala jsi mi příležitosti, abych se stala úspěšnou,“ nešetřila slovy chvály.

„Fandila jsi mi, utírala jsi mi slzy, když jsem potřebovala utěšit, nikdy jsi mi nedovolila polevit a ukázňovala jsi mě, když jsem to potřebovala,“ poděkovala své mamince mladá naděje, která dodala, že pro ni její máma tolik obětovala. „Lidé nemají ponětí, čím jsme si prošly“ uzavřela Alena. Lidé na internetu jí vyjádřili obrovský obdiv a podporu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také