13letý student brzy získá titul z univerzity 1
Autor: twitter.com/cetinkayakoc 13letý student brzy získá titul z univerzity 1

FOTO: 13letý geniální student brzy získá titul z univerzity! Čím se chce jednou stát?

rd. Publikováno: 26.04.2022
13letá dívka brzy získá univerzitní titul.

reklama

Jmenuje se Elliott Tanner, je mu 13 let a byť se teprve blíží pubertě, svůj titul z univerzity už má prakticky v kapse. Je totiž tak trochu génius a co někteří nezvládnou ani v dospělosti, se jemu povedlo už teď – totiž dostudovat vysokou školu. Konkrétně se jedná o minnesotskou univerzitu, kde se Elliott zaměřoval na fyziku a matematiku.

Své studium na vysoké škole přitom Elliott začal už v 9 letech, předtím mu rodiče poskytovali domácí výuku. Střední škola mu zabrala jen dva roky. Jeho matka Michelle se svěřila, že Elliott mohl číst, psát a počítat už ve třech letech. Od té doby tak věděla, že je její syn speciální, a jeho talent a intelekt bude třeba rozvíjet dále.

 

Ostatní rodiče ji ale kritizují, že kvůli pokročilému vzdělávání Elliott přišel o možnost být dítětem. Proti tomu se ale Michelle brání, že Elliott je stále i navzdory univerzitnímu vzdělání ve spoustě ohledů dítě. Jediný rozdíl je v tom, že chodí do školy do jiné budovy než jeho vrstevníci. Momentálně ale jeho rodiče řeší jiný problém – totiž peníze. Takové vzdělání není levné, a proto pro Elliotta založili speciální charitativní sbírku, která má sloužit k tomu, aby se z jejich syna jednou mohl stát teoretický fyzik a později dokonce i profesor fyziky.

Sylvain Helaine

GALERIE: Nejděsivější učitel na světě nesmí učit děti mladší 6 let! Mohly by totiž mít noční můry

reklama