reklama

reklama

Mladík zemřel po vypití proteinového nápoje 2

FOTO: 21letý kluk zemřel po vypití proteiňáku! Namíchal si do něj totiž tuhle nebezpečnou věc

Publikováno: 11.07.2019
Týpek si smíchal proteinový nápoj s nebezpečným práškem a po vypití zemřel.

reklama

21letý Lachlan Foote z Austrálie se vrátil domů z oslav Nového roku, když se rozhodl, že má chuť dát si proteinový nápoj. Protože se ale cítil dost vysílený a chtěl se trochu nakopnout, přimíchal si do něj ještě kofeinový prášek. Jedna lžíce tohoto prášku se přitom rovná 50 šálkům kávy!

Lachlan tak po vypití na následky předávkování zemřel. Kofeinový prášek používají sportovci a fitness nadšenci, není proto jasné, kde vzal Lachlan ten svůj, a zdali vůbec tušil, co v prášku vlastně je. Jeho otec, Nigel Foote je přesvědčený, že mu prášek musel darovat někdo z kamarádů, a Lachlan tak neměl ani šanci si přečíst varovný štítek na obalu. To ale není to nejsmutnější.

Mladík zemřel po vypití proteinového nápoje 1
Autor: facebook.com Mladík zemřel po vypití proteinového nápoje 1


Večer před svou smrtí totiž Lachlan poslal svým přátelům zprávu, že mu proteinový nápoj zjevně nakopl tělo víc, než doufal. Přesto jim ale popřál dobrou noc a napsal, že se uvidí druhý den ráno. Otec Lachlana se zlobí, že byl vůbec takový kofeinový prášek v zemi legálně dostupný. Úřady později varovali obchodníky, že prodejem tohoto produktu ohrožují veřejné zdraví. Což je fakt, jedna čajová lžíce prášku obsahuje 5 tisíc miligramů vysoce koncentrovaného kofeinu, dvě lžíce se tak de facto rovnají 70 plechovkám Red Bullu vypitým naráz.

reklama