Virály

5. března 2020 15:02

redakce Prima Lajk

FOTO: 6letá holka zvládla jako nejmladší vylézt do základního tábora nejvyšší hory světa! Rodiče riskovali její život

Malá holka vylezla do základního tábora na Mount Everest.

Mount Everest. Nejvyšší hora světa je meta, které se snaží v životě dosáhnout plno lidí, mladí, staří, sportovci, nesportovci, zkrátka všichni, kdo se nebojí výzev, mají na to dost peněz a taky trochu pro strach uděláno. No a teď se seznamte s 6letou Ashleen Mandrick.

Ne, nebojte – Ashleen zatím Everest nezdolala, jako nejmladšímu Britce v historii se jí však povedlo vyšlapat až do základního tábora ještě spolu se svým 22letým bratrem a matkou. Ashleen není žádné ořezávátko, loni takhle vylezla na Kilimandžáro. Jenže Everest je přece jen trochu jiná liga, takže jí matka další výstup zakázala.

Což je možná dobře, protože už takhle matka Ashleen s dětmi velice riskovala. Podobné výstupy vyžadují nejen velké horolezecké schopnosti, ale taky pořádnou kondici, výbornou imunitu a i psychickou přípravu. Tedy věci, které u děti obyčejně moc nenacházíme. O tom, že se Ashleen jednou na Everest vrátí, však nepochybujeme.

Congratulations dear Ashlee Mandrick! ‘That was easy peasy!': Six-year-old adventurer's reaction after she becomes the...

Posted by Odea Services on Sunday, March 1, 2020

Sdílejte článek
Štítky dívka matka Mount Everest rodiče horolezectví základní tábor

Přečtěte si také