Virály

21. září 2021 13:51

redakce Prima Lajk

FOTO: Alkohol, tráva, chloroform?! Seznam ingrediencí ve starém sirupu na kašel děsí internet!

Lidé objevili seznam ingrediencí ve starém sirupu na kašel, a teď máme všichni plno otázek.

Všichni jsme asi někdy slyšeli babské rady na to, jak něco vyléčit. Ať už to byly bolesti břicha, rýma, nebo kašel – zatímco dnes na to všechno existují specializované léky většinou ve formě jednoho prášku, kdysi se tyto věci léčily panákem slivovice nebo kombinací bylinných čajů a tančení na seně. Nebo tak něco.

Každopádně na Redditu se nedávno objevil obal starého sirupu na kašel s názvem One Night Cough Syrup, jehož seznamem ingrediencí teď strká veškeré babské rady do kapsy. Je to totiž tzv. dryák, který místo léčení obyčejného kašle nejspíš lidi rovnou posílal do kómatu. Jedna dávka (30 ml) totiž obsahovala necelé procento alkoholu, stejné množství kanabisu, poloviční množství chloroformu, morfium, síru, a ještě další nejmenované látky, se kterými je jistě taktéž sranda.

Sirup pochází údajně z 19. století, a je tak klidně možné, že tehdy zkrátka chodili po světě daleko větší drsňáci, kterým podobný elixír připadal jako med. Jak ovšem podotýkají ostatní návštěvníci Redditu, nemůžete mít kašel, když jste v bezvědomí. Z tohohle hlediska tak nejspíš sirup zkrátka fungoval na jedničku.


Přečtěte si také