Virály

3. září 2022 12:49

redakce Prima Lajk

FOTO: Archeologové údajně objevili ostatky upíra! Ke krku měl přidělaný srp

Existují na světě upíři? Nový archeologický objev napovídá, že by mohli.

Archeologové teď čerstvě našli víc, než nejspíš očekávali. Skupina badatelů totiž objevila kosterní pozůstatky ženy, kterou označili za upírku kvůli stavu a poloze, v jaké byla nalezena. Pod její lebkou v místech, kde byl krk, byl totiž položen srp. Objev byl učiněn na hřbitově ze 17. století v polské vesnici Pieniny.

Srp pak údajně nebyl jediným nástrojem, který byl podezřele umístěn u pozůstatků ženy. Dále našli archeologové ještě visací zámek na jednom z palců u nohy, to prý mělo pojistit, že žena nemohla vstát z mrtvých. Právě i odsud vyvodili, že se mohlo jednat o upírku, nebo minimálně někoho, kdo byl pěkně nebezpečný.

Vedoucí týmu profesor Dariusz Poliński z Univerzity Mikuláše Koperníka v nedaleké Toruni uvedl, že forma pohřbení ženy byla na tehdejší dobu velmi neobvyklá. "Mezi způsoby ochrany před zmrtvýchvstání patřilo useknutí hlavy nebo nohou, položení nebožtíka obličejem dolů, aby se zakousl do země, spálení nebo rozbití hlavy kamenem. Srp pak nebyl položen naplocho, ale umístěn na krku takovým způsobem, že kdyby se zesnulý pokusil vstát, s největší pravděpodobností by byla useknuta nebo zraněna hlava.“ Jinými slovy – jasný upír…

Sdílejte článek
Štítky Polsko objev srp Toruň archeologové Pieniny upíři Univerzita Mikuláše Koperníka

Přečtěte si také