Virály

21. června 2022 15:10

redakce Prima Lajk

FOTO: Bývalý milionář žije jako skutečný trosečník. Proč se všeho vzdal?

Bývalý milionář se rozhodl pro život trosečníka na opuštěném ostrově.

David Glasheen (78) se přestěhoval na ostrov poblíž severního Queenslandu zhruba před 25 lety poté, co se rozhodl vzdát svého života v Sydney. Tam pracoval ve firmě, která se specializovala na těžbu zlata.

Jeho rozhodnutí izolovat se od společnosti přišlo v době, kdy přišel o miliony. Stalo se tak v roce 1987, kdy došlo k takzvanému Černému pondělí. V tento den se zhroutily akciové trhy a ve velmi krátkém čase došlo k velké ztrátě peněz.

Glasheen v důsledku toho zbankrotoval a rozvedl se se svou ženou. „Přál bych si, abych nikdy nebyl ve městě, ale abych se narodil v bushi. Všichni děláme v podstatě to stejné. Opustíme školu a pokračujeme v podnikání našich rodičů, stáváme se doktory nebo právníky nebo čímkoliv jiným,“ komentoval tehdy svou představu pro místní média.

„A všichni to děláme. Polovina manželství neuspěje. A všude vidíte rozbité rodiny nebo děti. A stále přemýšlíme nad tím, jak je možné, že každý je tak trochu dysfunkční,“ řekl Glasheen.

Na ostrově je spolu se svým psem, který je jeho nejlepší přítel. Zároveň však přiznává, že samota má jednu nevýhodu, a to sice, že v případě nouze se o něj nikdo nepostará. Je si vědom svého vyššího věku a vzhledem k tomu, že už má za sebou nějaké ty zdravotní problémy, zvažuje, že si domluví takzvaný „záložní tým lidí“. Zatím své pomocníky stále hledá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také