návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

FOTO: Černoši v Černobylu? Jeden tam vážně byl! Na místě havárie vykonával tuhle důležitou věc

Jak to bylo s černochy v Černobylu?
Vydáno: 28.06.2019
Černoši v Černobylu? 1
Autor: HBO Černoši v Černobylu? 1

Nedávná minisérie Černobyl se setkala s kritikou, že do vedlejších rolí neobsadila žádné černochy. Nyní se ovšem ukázalo, že jeden muž na místě havárie skutečně černý byl. Igoru Chirjakovi bylo v roce 1986 19 let a na místě havárie zasahoval coby jeden z ruských likvidátorů.

Že jej však seriál nezmínil, ho podle všeho netrápí. „To je nesmysl, že by se v sovětské éře mohl nějaký černoch, snad dokonce cizinec, objevit v takovém objektu (jaderné elektrárny). Kdyby se černoši v seriálu vyskytovali, samozřejmě by se tvůrcům hned vysmáli," pověděl televizi BBC sám Chirjak.


Chirjak se prý dodnes občas setkává s rasistickými komentáři od lidí, kteří mu nadávají, že jim krade práci, nebo ho dokonce rovnou vyhánějí ze země. On se ale v Rusku narodil a považuje to místo za svůj domov, takové lidi tak chtě nechtě musí ignorovat. Nakonec je rád, že seriál kladl takový důraz na všechny lidi, kteří tehdy bojovali s likvidací havárie. Prý by se na ně nemělo zapomenout.

Článek je zařazen v: Černobyl , černoši , likvidace , havárie , seriál , lidé , Rus , Rusko

reklama