Virály

5. prosince 2018 10:47

redakce Prima Lajk

FOTO: Chcete poznat, jestli je vám holka nevěrná? Stačí se jí podívat na prsty! Podle kterých to poznáte?

U ženy, která má delší ukazováček, je pravděpodobnější, že bude nevěrná, ukázala studie.

Pokud má žena delší ukazováček na levé ruce, zpozorněte. Delší ukazováček je totiž spojen s vyšší hladinou ženských hormonů v děloze. To podle vědců může ukazovat na to, že bude žena záletnice. Více „feminizované“ ženy s delším prsteníčkem, který je delší než ukazovák, naopak budou spokojeny s romantickými vztahy a budou méně impulzivní.

Vlivem estrogenu v děloze se totiž ukazováček ženy prodlužuje tak, že je delší než jejich prsteníček. Naopak pod vlivem testosteronu se prodlužuje prsteníček – hormony mají maskulinizační účinek. Výzkumy jdou ještě dál. Například muži s delšími prsteníčky než ukazováky jsou lepšími sportovci. Studie byla publikovaná v časopise Royal Society Journal na Oxfordské univerzitě. Měřila se délka prstů u 274 dobrovolníků.

Spekuluje se, že právě ženy s delším ukazovákem jsou více vyhledávané muži. To vědí a mají proto spoustu možností. Při nespokojenosti se současným partnerem tak dají často přednost „příležitostnému páření“ a jsou impulzivnější. Výzkum také ukázal, že ženy s delšími prsteníky jsou častěji lesbičky.

Sdílejte článek
Štítky nevěra Sex Ženy muži výzkum hormon vztahy Oxfordská univerzita děloha leváctví

Přečtěte si také