Virály

22. března 2021 17:39

sarka.turcekova@gmail.com

FOTO: Chovatelka obarvila svého psa tak, že vypadá jako z jiné galaxie! Co jí na to lidé říkají?

Žena čelí kritice kvůli tomu, že jí nabarvila svého psa do nejrůznějších odstínů galaxie! Nikdo nechápe, jak ji taková blbost mohla napadnout.

22letá Sierra Schoon naštvala hodně svých sledujících – a nejen jich –, když zveřejnila fotky svojí dvouroční fenky Echo. Nenapadlo ji totiž nic lepšího než psa nabarvit v barvách galaxie. Použila k tomu modrou, fialovou, růžovou a tyrkysovou barvu. Podle jejích slov sice použila bezpečné barvy určené pro domácí mazlíčky, to ale není tak úplně pravda. Psa totiž už od jeho šesti měsíců pravidelně obarvuje barvami na vlasy Arctic Fox, které používají mladí lidé po celém světě k tomu, aby si vytvořili exotické barevné účesy. O těchto barvách je známo, že vlasy příliš neničí, nicméně i tak je to pro ně určitá zátěž. Rozhodně to nejsou barvy, které by bylo vhodné používat na zvířata – už jen z důvodu, že se barva postupně uvolňuje a pes se může olizovat.

Není se tedy proto čemu divit, že teď majitelka psa čelí vlně kritiky. Prohlásila, že její mazlíček miluje pozornost a z tohoto důvodu jej barví, s tím, že samotné barvení si užívá. Určitě by byla situace jiná, kdyby šlo třeba o nabarvení přírodními složkami jako je kuchyňské koření, byť ani z toho by nebyli zjevně lidé nadšeni. Ona si s tím ale evidentně hlavu nedělá a používá barvy na vlasy určené pro lidi jen proto, aby svému psovi dodala nezvyklý vzhled – jak řekla, tak se za nimi otáčejí lidé na ulici, což je pro ni zjevně přednější než to, jestli barvy psovi mohou uškodit. Lidé psa většinou litují a myslí si, že je chudák kvůli tomu, co všechno musí vytrpět, a to jen proto, aby doga působila jako „módní doplněk“. Podle některých jde dokonce o týrání zvířat a prohlašují to za nechutné. Majitelka psa si po vlně kritiky nastavila svůj Instagram s fotkami mazlíčka jako soukromý. Těžko však říct, jestli jí to od barvení odradí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také