Virály

24. dubna 2019 15:37

redakce Prima Lajk

FOTO: Dívka dostala šokující odpověď na otázku, proč se musela na letišti dívat do kamery! Vážně to takhle funguje?

Kamery místo pasů?

Vše začalo, když se MacKenzie Fegan snažila nasednout do letadla společnosti JetBlue Airways. Místo kontroly pasu nebo letenky ale byla požádána, aby pohlédla do kamery. Po přistání tak MacKenzie zamířila na Twitter, aby společnosti poslala dotaz, jestli k takové praktice dala svolení.

Odpověď byla následně dosti vyhýbavá – pokud se jí tento postup nelíbí, může jej odmítnout a místo toho poskytnout klasicky pas či letenku. To ale nezodpovědělo její otázku, jestli dala souhlas k poskytování osobních informací. Taky ji začalo zajímat, jak společnost vůbec ověří její fotku.

Na to jí zástupci aerolinky napsali, že informace přijímají od amerického ministerstva spravedlnosti a obrany. Opět se však nedozvěděla, jestli někde společnosti poskytla souhlas k používání takových informací, načež jí bylo konečně oznámeno, že společnost informace tak úplně od vlády nedostává, místo toho jen kooperuje s vládními institucemi za účelem ověřování totožnosti. Vše je tak naprosto legální a nikdo její osobní informace nemůže zneužít. Jenže to tak úplně není pointa. Tou je, že lidé vůbec neví, co všechno jejich vláda za jejich zády dělá, s jakými informacemi pracuje a za jakými účely. A to je nejenže špatné, ale taky dost děsivé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také