Virály

26. května 2021 04:33

sarka.turcekova@gmail.com

FOTO: Dívky propadly nebezpečnému trendu! Vážně si nechávají odstranit nervy, aby měly štíhlejší nohy?

Dívky popadl šílený trend, kvůli kterému si nechávají odebírat nervy z nohou, aby byly jejich nohy štíhlejší.

Je šílené, jaké extrémní procedury jsou ochotni někteří vytrpět ve jménu krásy. Nebo aspoň jejich představě o kráse. Vezměme si například tento nový a znepokojivý trend, který se údajně nazývá „blokování lýtek“, což v zásadě vede k tomu, že mladé, zdravé dívky si nechají ty „méně důležité“ nervy v nohách chirurgicky přerušit, aby jim tak trvale atrofovaly jejich lýtkové svaly. V důsledku toho ovšem jejich dolní končetiny vypadají štíhlejší a souměrnější.

Doktor Zeng Chun, který pracuje na chirurgii v Číně, byl zděšený, když se poprvé dozvěděl, že si některé dívky úmyslně nechávají odstraňovat svalové nervy jen proto, aby jejich lýtka vypadala štíhlejší. Řekl, že pacienti s poraněním nervů a atrofií lýtkových svalů prožívají neustálou bolest a zoufale hledají způsoby, jak se zotavit, takže by ho ani ve snu nenapadlo, že by si zdraví lidé úmyslně nervy ničili. Dodal, že nic jako méně důležitý nervy v nohách neexistuje.

Jakmile dojde k poškození nervu, tak je poměrně velká pravděpodobnost, že se trvale poškodí a už nikdy se člověk nezotaví. Na stránce Dobrý lékař online, oblíbeném online zdroji informací o zdraví v Číně, si dívka, která podstoupila postup blokování lýtka, stěžovala, že dva měsíce po operaci nemohla správně chodit, její nohy byly vždy znecitlivěné a nemohla stát na prstech. Bála se, měla strach a ptala se lékaře, jestli existuje nějaký způsob, jak to napravit.

Znepokojivý trend krásy stal virálním v Číně, kde už hodně lidí obviňuje kosmetické blogerky a vlogerky z propagace tohoto typu procedury.


Přečtěte si také