Virály

20. září 2021 12:08

redakce Prima Lajk

FOTO: Drsný boxer se chce se stát prezidentem! Proč si myslí, že je zrovna on správnou volbou?

Slavný boxer bude kandidovat na prezidenta.

V Americe se možná za pár let bude o prezidenta ucházet herec Dwayne Johnson, ještě než k tomu ale dojde, překvapil své fanoušky nyní boxer Manny Pacquiao. 42letý světový šampion totiž ohlásil, že bude kandidovat na prezidenta Filipín.

Mnoho lidí pak nejspíš překvapí, že boxer, který oficiálně svoji kariéru zatím neukončil, už se politiky aktivně účastní. Byl totiž zvolen do senátu za jednu z největších stran v zemi. Dosavadní prezident Rodrigo Duterte, který už znovu obhajovat post prezidenta nemůže, ovšem souhlasil, že by mohl kandidovat jako viceprezident za protistranu. Proti boxerovi by pak mohla v přímém klání nastoupit dcera současného prezidenta Filipín Sara Duterte-Carpio. Nutno dodat, že Filipíny patří mezi tzv. kleptokracie neboli státy s nejvyšší mírou korupce, ačkoliv tak boxer tvrdí, že chce úřad od současné vlády vyčistit, v realitě to bude mít velmi těžké. Pacquiao by pak nebyl prvním boxerem, který dosáhl vysoké politické funkce. V Kyjevě je například už několik let starostou bývalý boxer Vitalij Kličko.

Sdílejte článek
Štítky Amerika Filipíny boxer politika Dwayne Johnson Kyjev Rodrigo Duterte Manny Pacquiao Vitalij Kličko šampion prezident Manny Pacquiao Sara Duterte

Přečtěte si také