Falešná extáze 1
Autor: istock.com Falešná extáze 1

FOTO: Experti varují před novým druhem drogy. Co obsahují tyhle zdánlivě nevinné pilulky?

rd. Publikováno: 23.09.2021
Není droga jako droga. Čemu by se mladí lidé měli vyhýbat?

reklama

Asi není žádné tajemství, že mladí lidé občas v klubech dělají i jiné věci, než jen tančí a pijí alkohol. Máme na mysli samozřejmě braní drog, konkrétně pak čím dál populárnější extáze.

Jenže čím jste mladší, tím jste naivnější, a pakliže nemáte v této oblasti dost zkušeností, může se snadno stát, že co vám někdo zprvu namluví, že je extáze, se později ukáže být něčím mnohem horším. Už jen z toho důvodu by se mladí lidé měli v klubech i kdekoli jinde drogám vyhýbat. A pokud nechcete poslechnout nás, poslechněte si alespoň odborníky.

Právě experti z Velké Británie teď totiž varují mladé, že v droze s podobou egyptského faraona, která měla být údajně prodávána jako obyčejná extáze, našli pokaždé úplně jiné látky. To je samozřejmě velice nebezpečné, protože různí lidé mohou na různé látky reagovat jinak, a když vám tak někdo prodá něco, o čem ani netušíte, jestli skutečně obsahuje to, co má, je to velký problém.

Pokud se ale přesto nechcete vyhnout drogám kompletně, doporučují odborníci alespoň abyste si nejprve dali malou dávku, zjistili, jaký efekt na vás droga má, a až poté v jejím užívání pokračovali. Opatrnost nade vše zkrátka tady platí dvojnásob.

 

Vážně našla matka drogy?

GALERIE: Maminka myslela, že našla v pokoji svého dítěte drogy. Odpověď její dcery vás dostane

reklama