Virály

12. listopadu 2018 11:44

redakce Prima Lajk

FOTO: Gastronomický teror! Lidé si oblíbili pizzu s touto nechutností. Vážně si to někdo objednává?

Na pizzu si můžete dát, co jen chcete. Většinou se ale počítá se sýrem, šunkou, zeleninou a v případě pizzy havaj ještě s ananasem. Málokoho ale napadne přidat hranolky, těstoviny, med nebo dokonce banán.

Banánová pizza je ve Švédsku poměrně běžná záležitost. Nepředstavujte si ale nějaký nový druh pizzy na sladko. Na stejné pizze najdete houby, arašídy a kari koření. Nebo banán dohromady s kuřecím masem. Jde to ještě dohromady? To si lze jen opravdu těžko představit. Švédi tomu říkají Pizza Afrikana a můžete si ji objednat v restauraci.

Nápadu se diví dokonce i lidé v Africe. „Proč lidé přidávají banán na pizzu?,“ ptá se na Twitteru zmatená žena z Jihoafrické republiky. No, kdoví.

Banán ale není zdaleka jedinou podivnou přísadou. Slyšeli jste třeba o Pizze a la Duck? Nejspíš si pod tím představíte kachní pizzu. Ano, kromě kachního masa na ní ale najdete také houby, černý rybíz a med. Výjimkou není pizza zakápnutá pořádnou dávkou smetany nebo s těstovinami. A už jste měli pizzu s hranolky navrch? Dobrou chuť.


Přečtěte si také