Virály

4. února 2019 14:59

redakce Prima Lajk

FOTO: Jeden jediný obrázek vysvětluje, proč se mnohdy lidé v páru nechápou. Pochopíte z něj, co děláte špatně?

Asi už jste někdy slyšeli, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu. V životě každého páru občas nastane situace, kdy tohle známé rčení naprosto platí. Čím to, že si někdy přestáváme rozumět?

A to ani nemusíme mluvit cizím jazykem. Stačí, aby nás ten druhý naštval tím, že nevynesl odpadkový koš, i když to slíbil. Nebo už zase není umyté nádobí či uvařená večeře. Příště až nastane ve vašem partnerském životě nějaká taková chvíle, snažte se nad věcmi zamýšlet v širším kontextu.

To vám umožní větší rozhled, který vám pomůže vaši naštvanost nebo rozhořčení zvládat lépe. Obrázek od neznámého autora, který naleznete níže, je dokonalým příkladem toho, proč jsme občas zaslepení pouze svými vlastními myšlenkami. Celý příběh je o tom, že muž netuší, že je dole ukrytý had a žena nemá ani ponětí o tom, že muže drtí kámen. Snaží se si vzájemně pomoct, ale mají pocit, že se ten druhý dostatečně nesnaží. Autor se snaží poukázat na to, že každý máme nějaké své trápení, ať už v práci, s přáteli, či rodinou, a proto je důležité si tohle uvědomit. Naslouchat svému partnerovi a snažit se mu porozumět. Zkrátka myslet jeden na druhého a lépe spolu komunikovat.

Sdílejte článek
Štítky Ženy muži vztahy ilustrace Obrázek láska

Přečtěte si také