Virály

20. prosince 2018 17:21

redakce Prima Lajk

FOTO: Jste kreativní, nebo racionální? Tenhle optický test to o vás prozradí podle toho, co vidíte na obrázku jako první

Že máme levou a pravou mozkovou hemisféru, ví každý. Tušili jste ale, že jedna z nich je vždy dominantnější a výrazně ovlivňuje vaši osobnost?

Psychobiolog a držitel Nobelovy ceny Roger W. Sperry zjistili, že každá ze dvou hemisfér mozku – pravá a levá – fungují jinak, a způsob, jakým přemýšlíte a vnímáte svět záleží právě na tom, která z nich u vás dominuje. Na základě výzkumů tohoto vědce vznikla řada testů, které dokážou určit způsob, jakým přemýšlíte i vaše osobnostní rysy. Jeden z nich vám právě teď nabídneme. Podívejte se tedy na následující obrázek, zapamatujte si, co jste viděli jako první, a přečtěte si, co to o vás vypovídá.

Hlava tygra

Pokud jste viděli jako první hlavu tygra, levá hemisféra vašeho mozku je aktivnější než ta pravá. Znamená to, že jste analytická osoba, zaměřená na cíl a organizovaná. Při řešení nějakého problému máte tendenci využívat logiku, kalkulovat a být objektivní. A protože víte, že rozhodnutí, která učiníte, jsou skutečně promyšlená, často na nich trváte a nehodláte za žádnou cenu ustoupit. Někdy je však na místě vyslechnout si názory ostatních a zohlednit je. Myslete na to, že trocha pokory nikdy neuškodí. Visící opice

Pokud jste jako první spatřili visící opici, máte aktivnější pravou hemisféru. Znamená to, že jste tvůrčí osoba plná inovativních nápadů. Při řešení problémů spoléháte spíše na svou intuici (která je často správná) než na racionální myšlení. Přesně víte, že každý krok, který v životě učiníte, je pro vás zároveň poučením a že i chybné rozhodnutí vám pomůže v dosažení vašich cílů. Cesta je pro vás totiž důležitější než cíl. Jste snílek, často se ale ve vlastním vysněném světě ztrácíte. Měli byste proto počítat s realitou a věnovat více pozornosti světu kolem sebe.

Sdílejte článek
Štítky tygr opice Nobelova cena osobnost hemisféra obrázek optický test Roger W. Sperry

Přečtěte si také