Virály

23. února 2019 14:42

redakce Prima Lajk

FOTO: Kluk se znetvořeným obličejem získal novou tvář a změnilo mu to život. Jak vypadá teď?

Mladý muž se ve svých 22 letech střelil omylem do obličeje, od té doby zůstal zdeformovaný. O pár let později ale podstoupil náročnou operaci a teď vypadá jako nový člověk.

Richardovi bylo 22 let, když se v roce 1997 omylem střelil do obličeje. Došlo k tomu tehdy, když byl na párty s přáteli, kde pil alkohol. Pak když přišel domů, vzal zbraň, která byla schovaná v kabinetu, ta ale byla odjištěná, spadla na něj a přitom mu vystřelila do obličeje. Odnesly to jeho lícní kosti, nos, rty, jazyk, zuby, čelisti a brada. V roce 2012 se stal jedním z prvních Američanů, který podstoupil transplantaci obličeje, což je velmi náročná operace. Díky tomu dostal zcela novou tvář.

Není ale bohužel jasné, jak dlouho člověk po transplantaci obličeje může žít. Jedna žena, která ji podstoupila, se dožila dalších 10 let po operaci. Richard, kterému je dnes 43 let, začal mít potíže už v roce 2016 a teď nutně potřebuje další transplantaci k tomu, aby přežil. Doktoři nevědí přesně, jaké zdravotní komplikace jsou u této operace za úmrtím, protože jde o poměrně novou záležitost. Richard prozatím čeká na vhodného dárce.


Přečtěte si také