Virály

3. listopadu 2021 14:55

redakce Prima Lajk

FOTO: Lidé objevili na Google Maps bizarní ostrov ve tvaru trojúhelníku! Čím všechny tak děsí?

Co je na tomto ostrově tak zvláštního?

Bizarní trojúhelníkový ostrov, jenž lidé objevili nedávno pomocí aplikace Google Maps, mírně děsí internet. Vyrojilo se kolem něj hned několik zajímavých otázek a pochopitelně i pár konspiračních teorií. Jako obvykle se však pravda skrývá… úplně někde jinde.

Dříve známý jako Staver Island, dnes pojmenovaný Vostok, je součástí souostroví Liniové ostrovy a nachází se v Tichém oceánu zhruba 640 kilometrů od Tahiti. Tento korálový ostrov je neobydlený, je extrémně malý a v jeho středu je alespoň podle fotek z Google Maps zvláštní černá masa. Když se pak podíváte blíž, vypadá to trochu jako kdyby Google zkoušel cenzurovat skutečnou podobu ostrova. Nicméně lidé, kteří kolem ostrova pluli, naštěstí rychle přispěchali s odpověďmi.

Ostrůvek je totiž zdá se hustě pokrytý vysokými stromy, jejichž koruny jsou tak zhuštěné, že pak technologie, kterou Google používá, obrázek rozmaže tak, že to vypadá, jako by někdo přes ostrov namaloval čáry černým fixem. Jinými slovy žádná konspirační teorie, žádné propojení s bermudským trojúhelníkem, ale jen obyčejná zeleň.


Přečtěte si také