Virály

21. června 2022 17:27

redakce Prima Lajk

FOTO: Lidé spatřili na obloze tuto záhadnou spirálu. Co to může být?

Na Novém Zélandu se na obloze objevila vskutku zajímavá podívaná.

Lidé na Novém Zélandu měli v neděli 19. června možnost vidět zvláštní modrou spirálu. To, co vypadalo jako podívaná z filmu Star Trek však ve skutečnosti bylo dílo člověka. Přesněji řečeno vizionáře Elona Muska a jeho rakety.

Společnost SpaceX na svém Twitteru umístila příspěvek, ve kterém o celém jevu informuje. „SpaceX poslala komunikační satelit Globalstar na oběžnou dráhu v neděli z Cape Canaveral. Tím odstartovala třetí let rakety Falcon 9 za 36 hodin, což je nejrychlejší sekvence tří misí od jakékoli komerční společnosti v historii.“

New Plymouth Astronomical Society uvedla, že nejpravděpodobnější příčinou byla vynesené palivo. „Spirála, která byla dnes v noci kolem 19:30 vidět na obloze, byla s největší pravděpodobností výsypka paliva nebo oblaka výfuku ze startu rakety SpaceX,“ psalo se v příspěvku na Facebooku s tím, že podobné efekty byly pozorovány už i dříve.

Místní obyvatelé však podívaná ohromila. Augustine Matthews v té době běžela ven se svým manželem, aby nevídaný jev pozorovali. „Vypadalo to jako planeta nebo hvězda. Byla to jen bílá tečka s malinkou spirálkou. A během 10 minut překonala polovinu oblohy a spirála se zvětšila třikrát,“ popsala obyvatelka místním médiím.

Sdílejte článek

Přečtěte si také