Virály

30. července 2018 14:45

redakce Prima Lajk

FOTO: Lidský hnus, který znechutil svět! Turisté zabili ledního medvěda, protože se na něho chtěli podívat

Lední medvěd doplatil na obranu svého území ve Špicberkách.

Špicberky jsou ostrovy v Severním ledovém oceánu severně od evropské pevniny. Je to nejsevernější část Norska.

Žijí zde čtyři druhy savců: hraboš, liška polární, sob špicberský a medvědi lední. Protože jsou zde medvědi lední poměrně rozšíření, všichni, kdo jdou mimo osídlení, musí dodržovat bezpečnostní opatření, jedním z nich je nošení pušky. Nicméně zákony chrání medvěda ledního a je zapovězeno je rušit a jakkoliv obtěžovat.

Jedno takové napadení se stalo v sobotu, kdy lední medvěd napadl německého zaměstnance turistické lodi. Jeho kolegové okamžitě medvěda zastřelili. Muž utrpěl vážné zranění hlavy, není ale v ohrožení života.

Turisté se chtěli podívat do jeho teritoria, medvěd na to však doplatil. Lidé zabití odůvodnili tím, že to byla nutná sebeobrana. Muž, který byl zraněn, patřil do takzvané medvědí hlídky, která má za úkol bezpečné vystoupení turistů z výletní lodi na pevninu.

Celý incident vyvoloval vlnu ostré kritiky. Otázkou zůstává, proč se lidé hrnou na území medvědů, když je to krajně nebezpečné. Navíc pro nenasytnost lidí umírají zvířata. Německá společnost Hapag Lloyd Cruises láká turisty tím, že je dopraví do míst, „kde vládnou lední medvědi“. Bohužel lidem nedochází, že je opravdu mohou potkat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také