Virály

19. srpna 2019 11:35

redakce Prima Lajk

FOTO: Matka je souzená za týrání svého syna! Jaké odporné věci mu prováděla?

Matka nechávala naprosto zdravého syna léčit na choroby, které neměl. Naštěstí si odpyká velký trest.

Podobný případ jako s Gypsy Rose, dívky, ze které její matka celý její život dělala postiženou a nutila ji jezdit na kolečkovém křesle, aby je jako rodinu všichni litovali a měli z toho nějaké výhody – jako například dům, pozornost, dárky. Jenomže pak se ukázalo, že šlo jen o dlouhodobé týrání mladé dívky ze strany její matky. Bohužel se na to přišlo až v momentě, kdy nešťastná dívka naplánovala vraždu matky.

Tentokrát je ale na vině matka pětatřicetiletá Kaylene Bowen. Ta svého syna, kterému je nyní 10 let, zraňovala tak, že ho vodila na nepotřebné prohlídky k lékařům, už když mu bylo pouhých jedenáct dní! Od jeho narození až do osmi let syn navštívil nemocnice a doktory víc než 320krát. Jedná se o psychologický efekt Münchhausenův syndrom v zastoupení, kdy si rodiče dětí, nejčastěji matky, vymýšlejí nejrůznější zdravotní symptomy u dítěte, aby získaly pozornost okolí.

A protože musejí lékaři často spoléhat na rodiče při vyšetřování dítěte, provádějí někdy zbytečné a bolestivé testy, postupy, a někdy dokonce velmi bolestivé operace. I přestože je dítě zdravé… Bowen nechala synovi dát přívodní trubici, která se napájela přímo do jeho tenkého střeva a vedla k mnoha život ohrožujícím krevním infekcím… Navíc se pokusila syna dostat na seznam transplantací plic a ponechala ho několik dní v hospicové péči. Tvrdila, že umírá, má vzácnou genetickou poruchu, potom, že je v konečném stadiu rakoviny.

O syna naštěstí přišla, když mu bylo malému 8 let i spolu s jeho dvěma mladšími sourozenci poté, co personál nemocnice v Dallasu vznesl obavy. Chlapci už se nyní daří dobře a postupně se zotavuje z matčina týrání. Bowenová čelí 20 letům vězení za zločin druhého stupně. Jednat se bude 11. října.


Přečtěte si také